کد خبر: 1728830/47

زمان: 13:45  
1399/10/12

بازدید: 78,695

با نزدیک به 800 هزار رای؛

تیم تراکتور با رای هوادارانش به عنوان محبوب ترین تیم قاره آسیا معرفی شد.

به گزارش “ورزش سه”، در این نظرسنجی که از سه روز پیش برگزار شده بود، تیم های سوری و اردنی از غرب آسیا، پرسپولیس و تراکتور از آسیای مرکزی، نمایندگان اندونزی و مالزی از جنوب آسیا و دو تیم معروف سوان سامسونگ و شانگهای شنهوآ نیز از منطقه شرق حضور داشتند. در پایان تراکتور بیش از 50 درصد از رای ها را به خود اختصاص داد.

 

 

نکته جالب این که دو نماینده شرق آسیا جزو پرطرفدارترین تیم های آسیا هستند، در این نظرسنجی کمتر از یک درصد رای آوردند. همچنین غیبت الهلال، استقلال، الاتحاد، السد و… از منطقه غرب و مرکز عجیب به نظر می‌رسید. تیم فوتبال پرسپولیس نیز با مشارکت حداقلی هوادارانش 21.65% رای آورد.

 

 

با این حال در نهایت تیم سرخپوش تبریزی به عنوان محبوب ترین تیم قاره آسیا معرفی شد و موفق شد در این نظرسنجی تمام تیم های قاره را کنار بزند. نکته جالب این که ساعتی پیش به دلیل تاخیر ای اف سی در انتشار نتایج نظرسنجی، عده ای از هواداران تراکتور نوشتند که ای اف سی با آن ها «مشکل دارد» و اتهام مخالفت با تیم محبوب خود را متوجه کنفدراسیون فوتبال آسیا کردند.

 

 

محمدرضا زنوزی مالک و سجاد سیاح مدیرعامل تراکتور با ارسال پیام هایی جداگانه برتری در این نظرسنجی را تبریک گفته و نوشتند: «رای احقاق حق خود به هیچ نیروی خارجی نیاز ندارید و شایستگی خود را در تاریخ فوتبال ایران، آسیا و جهان ثبت کردید.»