کد خبر: 1729682/29

زمان: 15:37  
1399/10/16

بازدید: 6,722

اتحادیه فوتبالیست‌های اروگوئه به محرومیت اخیر ادینسون کاوانی از سوی اتحادیه فوتبال انگلیس واکنشی منفی نشان داد.

به گزارش “ورزش سه”، چندی پیش ادینسون کاوانی خرید جدید منچستر یونایتد در جریان بازی این تیم مقابل ساوتهمپتون عملکرد فوق العاده ای ارائه داد و با به ثمر رساندن دو گل، بازگشت شیاطین سرخ به بازی و سه امتیاز ارزشمند برای شاگردان اوله گنار سولسشر را رقم زد.

اما بعد از آن مسابقه یک اتفاق جنجالی رخ داد؛ جایی که ستاره اروگوئه ای در صفحه اینستاگرام خود یک استوری منتشر کرد که در پاسخ به یکی از دوستانش از کلمه ای استفاده کرده بود که از آن به عنوان نژادپرستی یاد شد(نگریتو).

 

 

 

 

چند روز بعد از این اتفاق اتحادیه فوتبال انگلیس اعلام کرد که تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرده و ستاره منچستر یونایتد می تواند تا اعلام رای نهایی آخرین دفاعیات خود را ارائه دهد. در همین ارتباط دو روز پیش بالاخره اتحادیه فوتبال انگلیس اعلام کرد که کاوانی در این مسئله مقصر شناخته شده و سه جلسه از همراهی شیاطین سرخ محروم خواهد بود. او همچنین با جریمه 100 هزار پوندی نیز روبرو شده است.

 

در همین رابطه اتحادیه فوتبالیست های اروگوئه بیانیه ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است:« اول از همه ما تصمیم اتحادیه فوتبال انگلیس را که می تواند به عنوان اقدامی تبعیض آمیز علیه فرهنگ و سبک زندگی اروگوئه ای ها باشد محکوم می کنیم. این جریمه نشان می دهد که اتحادیه فوتبال انگلیس به یک دیدگاه مغرضانه و قوم گرایانه پایبند است که فقط اجازه تفسیرهای محدود و بدون ابهام را می دهد. این رویه اصلا درست نیست.

 

 

 

 

ادینسون کاوانی کاری نکرد که بتوان آن را نژادپرستی تعبیر کرد. او به سادگی از عبارتی محبوب در آمریکای لاتین استفاده کرد که به شما امکان می دهد به گرمی به یکی از عزیزان یا دوست نزدیک خود خطاب کنید. روشی که توسط اتحادیه فوتبال انگلیس تفسیر شده است، یک تبعیض واقعی است که مذموم و مغایر فرهنگ اروگوئه است.»

 

 اتحادیه فوتبالیست ها همچنین خواستار لغو مجازات کاوانی شده است.