سیروس دین‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی مجله ورزشی فوتوب، در آستانه دربی هفته آینده درباره شرایط تیم فوتبال استقلال گفت: استقلال در جدول است و شرایط او خوب است اما نباید فراموش کنیم که دربی با سایر بازی ها متفاوت است. از آنجایی که قبل از شروع فصل در استقلال بودم ، دوست نداشتم در مورد مسائل فنی صحبت کنم ، اما استقلال در جدول است و شرایط این تیم بهتر از پرسپولیس است ، اما دربی با سایر بازی ها تفاوت زیادی دارد.

وی افزود: استقلال نباید او را به عنوان یک برنده دربی تصور کند. بازیکنان برای کسب سه امتیاز باید صبورانه بازی کنند. معتقدم دربی بازی خوبی است و هیچ حاشیه ای ندارد.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در مورد خاطراتش از دربی آینده گفت: فکر می کنم در هفت یا هشت دربی بازی کردم. بهترین خاطره من به دربی 50 برمی گردد و وقتی به علیرضا اکبرپور کمک کردم ، با یک گل بازی را بردیم. بازی در آن سال به طول انجامید ، جنگ هایی وجود داشت و همه یکدیگر را می زدند. انصافاً مشخص نیست که وی پس از ترک پست خود چه کاری انجام خواهد داد. متأسفانه ، دربی خوب و سرگرم کننده ای بود زیرا ما پس از گل اول پرسپولیس به بازی برگشتیم و پرسپولیس به بازی برگشت.

دین محمدی خاطرنشان کرد که دربی 1979 فضای بسیار دشواری بود و هنوز هم یک ضربه به یاد ماندنی بود. من همیشه دوست نداشتم در جنگ باشم زیرا می دانستم مارژ به فوتبالیست آسیب می زند.