به گزارش “ورزش سه”، تیم النصر که در اندیشه قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا بود، پس از شکست برابر پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی این رقابت ها، هرگز روزگار خوش ندید و این تیم اکنون جزو گزینه‌های سقوط به دسته پایین تر است.

 

آنها پس از شکست برابر پرسپولیس در 12 بازی، متحمل 6 شکست شدند و تنها در 4 بازی به پیروزی رسیدند و دو دیدار آنها نیز با نتیجه تساوی به پایان رسید. النصر فینال جام حذفی را به الهلال واگذار کرد و اکنون با 8 امتیاز از 10 بازی در رده پانزدهم از جدول 16 تیمی لیگ حرفه ای عربستان قرار دارد.

 

آنها در هفته دهم لیگ عربستان، مقابل ضمک قعرنشین با تساوی دو – دو متوقف شدند و این نتایج ضعیف باعث شد تا صفوان السویکت رئیس باشگاه النصر روز یکشنبه حکم به اخراج روی ویتوریا از سمت مربیگری النصر بدهد و آلن هووارت مربی تیم جوانان النصر را به صورت موقت جایگزین ویتوریا کرد.

 

اما ماجد التویجری خبرنگار و روزنامه نگار معروف عربستانی در برنامه ای ادعا کرد که یک تماس مشکوک باعث برکناری ویتوریا شده است. او گفت ویتوریا در حالی برکنار شد که در تمرین همان روز النصر حضور داشت اما از طریق تماس تلفنی بین یکی از چهره های بزرگ النصر (که نام وی ذکر نشده است) و حسین عبدالغنی، مدیر اجرایی باشگاه دستور برکناری ویتوریا صادر شده است.
روزنامه الریاضیة نیز به نوبه خود اعلام کرد که مدیریت النصر اخراج ویتوریا را به ستاره های تیم اطلاع نداده است و بازیکنان این تیم از خبر اخراج سرمربی تیمشان بی اطلاع بوده اند و آنها پس از توئیتی که صفوان السویکت رئیس باشگاه پیرامون برکناری ویتوریا منتشر کرد، از خبر اخراج سرمربی النصر مطلع شده اند.

 

عبدالعزیز الهدلق، روزنامه نگار ورزشی نیز خبر داد اخراج روی ویتوریا، آخرین تغییرات در باشگاه النصر نخواهد بود و هیئت مدیره این باشگاه و صفوان السویکت رئیس باشگاه النصر دیگر افرادی خواهند بود که با استعفا، باشگاه النصر را ترک خواهند کرد.

 

 

این روزنامه نگار ورزشی اخراج ویتوریا را تصمیمی اشتباه دانست، زیرا مربی پرتغالی هزینه کارهای نادرست اداری و پروژه جعلی هیئت مدیره را پرداخت کرد. وی اشاره کرد که مدیریت السویکت و همچنین خرید بازیکنان عربستانی آن هم بدون رضایت ویتوریا باعث شد هر آنچه که سعود آل سویلم، رئیس سابق النصر در فصل 2018-2019 ساخته بود، از بین ببرد. الهدلق تأکید کرد که اعضای افتخاری و حامی النصر هیچ راه حلی پیش روی خود نخواهند یافت، مگر السویکت و هیئت مدیره انتخابی وی را برای استعفا از سمت های خود در النصر متقاعد کنند.

 

اما پس از اخراج ویتوریا، بحث بر سر انتخاب جانشین وی در عربستان داغ شده است. در حالی که از دن پترسکو رومانیایی به عنوان جانشین ویتوریا نام برده می شود که وی به تازگی از باشگاه قبلی خود سی‌اف‌آر کلوژ رومانی جدا شده و اکنون بدون تیم است.
دن پترسکو در این فصل توانست کلوژ را به لیگ اروپا برساند و او با تیم های آس رم، یانگ بویز و زسکا صوفیه همگروه بود که با 5 امتیاز در رده سوم گروه ایستاد. او پس از شکست در برابر پلی یاش در دیدار رفت دور پنجم جام حذفی رومانی، از این تیم جدا شد.

 

این مربی رومانیایی چندی پیش در اظهارات خود تأیید کرد که یک پیشنهاد وسوسه انگیز دو سال از سوی تیم النصر و دستمزد سالانه حداکثر 2.5 میلیون یورو بدون احتساب پاداش دریافت کرده است.
پترسکو در حال حاضر به منظور شرکت در جشن سال نو همراه با خانواده اش در دبی به سر می برد و سپس مقصد جدید خود را انتخاب خواهد کرد.