به گزارش “ورزش سه”، احسان اصولی رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی : شهرخودرو ویترین فوتبال خراسان رضوی است و همین تیم شهرخودرو که دو فصل پیش 10 هفته صدرنشین لیگ برتر بود و نهایتا سهمیه آسیایی را کسب کرد، باعث افتخار مردم این استان شد.

 

وی در خصوص حمایت مدیریت شهری از تیم های لیگ برتری گفت: برای حمایت مدیریت شهری از ورزش قهرمانی که باید جاده‌ای دوطرفه باشد، ساز و کار و ضابطه مشخصی وجود دارد که در سال جاری نیز 10 میلیارد تومان برای این موضوع از سوی شورا و شهرداری در بودجه سال 99 اختصاص داده‌ایم.

 

وی افزود: به عنوان نماینده مردم در شورای شهر مشهد مراجعانی داریم که از عدم اجرای تعهدات مجموعه اقتصادی شهرخودرو گلایه دارند و از طرفی به عنوان رئیس هیات فوتبال استان وضعیت این تیم را می‌بینم و واقعا دچار دوگانگی شده‌ایم که پول مردم را به مجموعه‌ای بدهیم که خود بدهکار مردم است.

 

 

اصولی خاطرنشان کرد: ما طرف هواداران و جامعه فوتبال استان هستیم و هیچگونه مشکلی با باشگاه شهرخودرو و تیم فوتبالش نداریم؛ بلکه مشکل ما با فردی است که به تعهدات و وظایف خود در قبال باشگاهی که به او سپرده شده است، عمل نکرده و شرکت مادری وظیفه تامین مالی این باشگاه را برعهده دارد نیز دچار مشکلات اقتصادی است.

 

وی افزود: مالک باشگاه شهرخودرو به جای ایجاد فضای همگرایی و کمک گرفتن از جامعه فوتبال استان، با صحبت‌هایش در جمع خبرنگاران استان مبنی بر اینکه باید دستش را ببوسند، نارضایتی عمومی را بوجود آورده است.پیش از ورود حمیداوی به عرصه تیم داری، چه کسی ایشان و مجموعه تحت مدیریتش را می‌شناخت؟بابت این حجم از تبلیغات برند شخصی به جای صرف هزینه‌های کلان ایشان وارد عرصه تیم‌داری شد و اعتبار گرفت ولی وظیفه دارد تا به میزان همین اعتبار برای این باشگاه هزینه کند.

 

رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی اظهار داشت: تصمیمات حمیداوی در خصوص یحیی گل محمدی که زمینه آسیایی شدن فوتبال خراسان پس از 50 سال را فراهم کرد و همچنین مسائل پس از آن هیچ توجیهی نداشت؛ شاید اگر گل محمدی سرمربی شهرخودرو باقی می‌ماند این تیم به جای پرسپولیس نایب قهرمان آسیا شده بود.

 

اصولی با بیان اینکه سید مهدی رحمتی انسان بسیار محترمی است گفت: گذاشتن یک فرد بدون مدرک مربیگری به عنوان سرمربی شهرخودرو اقدام عجیبی بود و نحوه یارگیری این تیم در ابتدای فصل هم درحدانتظار نبود.

 

وی با اشاره‌ به عدم صلاحیت مالک باشگاه در شرایط فعلی افزود: تنها نقطه قوت فرآیند انتقال باشگاه پدیده به شهرخودرو، بندی است که اجازه انتقال امتیاز این تیم به خارج از استان را به مالک باشگاه نمی‌دهد.