به گزارش “ورزش سه”، حمیدرضا امیدوار درباره حواشی داوری بحث‌برانگیز در دیدار استقلال و آلومینیوم اظهار کرد: متاسفانه ما را قربانی اتفاقاتِ قبل از دربی کردند، در حالی که نباید چنین اتفاقاتی برای هیچ‌کدام از تیم‌های لیگ برتری بیفتد. داور نباید ملاحظات قبل از دربی را می‌کرد چون این کار او به تیم ما ضربه زد.

 

او ادامه داد: وقتی تیم‌ها در سطح لیگ برتر هستند و در این شرایط اقتصادی هزینه‌های چشمگیری انجام می‌دهند، انتظار دارند فدراسیون هم نظارت جدی به داوری‌ها داشته باشد و داوران هم عدالت داشته باشند.

 

مدیر تیم فوتبال آلومینیوم اضافه کرد:همه تیم‌ها، بازیکنان، مربیان، مدیران عامل و حتی هواداران اذعان دارند که اشتباهات داوری جزئی از فوتبال است ولی وقتی اشتباهات از حد گذشت و واضح شد، دیگر پذیرفتی نیست و موجب نارضایتی باشگاه‌ها می‌شود.

 

امیدوار با اشاره به عدم تصمیم‌گیری درست داور در نگرفتن ۲ پنالتی به سود آلومینیوم مقابل استقلال ابراز کرد: شما بگویید فلسفه داوران پشت دروازه چیست؟ غیر از این است که باید به داور بگویند چه اتفاقی در محوطه جریمه می‌اُفتد؟ در بازی ما و استقلال، داور پشت دروازه کاملا بر هر دو صحنه مشکوک نظارت کامل داشت و صحنه‌ها را از کمترین فاصله دید ولی هیچ حرفی به داور نزد.

 

او یادآور شد: وقتی توپ به دست دیاباته برخورد کرد، داور وسط و پشت دروازه در ۴-۳ متری صحنه بودند و کاملا دیدند که چه اتفاقی افتاد ولی پنالتی را نگرفتند. حتی ما از روی نیمکت تشخیص دادیم که پنالتی شد، اما نمی‌دانم داور چطور این خطای هند را اعلام نکرد.

 

 

مدیر تیم فوتبال آلومینیوم با بیان اینکه ما احترام زیادی برای استقلال قائل هستیم و جدا از مسائل فنی به نحوه قضاوت داور معترض هستیم، عنوان کرد: کمک داور اول که سمت نیمکت تیم‌ها بود، در ۸۰ درصد مواقع خودش نظری نداشت، چشمانش به سوت داور وسط بود و تحت تاثیر او قضاوت می‌کرد.

 

امیدوار تاکید کرد: مسائلی که در دیدار با استقلال رخ داد، نشان می‌دهد داور مناسبی برای این بازی که قبل از دربی بود، انتخاب نشده است. از طرف دیگر، چنین انتخاب‌هایی توسط داوران، شائبه‌هایی که شنیده‌ایم را بالاتر خواهد برد.

 

او تصریح کرد: می‌گویند در دستورالعمل وجود دارد که افراد نیمکت‌نشین اعتراض نکنند، اما تا چه زمانی هیچ‌کس حرفی نزند؟ هر تیمی که سر و صدا می‌کند، حرفش خریدار دارد ولی تیمی مثل آلومینیوم که اخلاق‌مدار است، در این مواقع ضربه می‌خورد. هرچقدر هم به فدراسیون فوتبال و کمیته داوران نامه می‌زنیم، اتفاق خاصی نمی‌اُفتد.

 

مدیر تیم فوتبال آلومینیوم اراک یادآور شد: انتظاری نیست ولی ما تنها تیمی هستیم که امسال هیچ پنالتی‌ای برای ما اعلام نشده و در دیدار با استقلال هم دیدید که دو پنالتی واضح ما را نگرفتند. این اتفاقات را که کنار هم بگذاریم، صدای اعتراض یک مجموعه آرام مثل باشگاه آلومینیوم را هم بلند می‌کند.

 

امیدوار ادامه داد: بنده هفته قبل و پس از دیدار با شهرخودرو که آن اتفاقات افتاد، از داور مسابقه که اولین قضاوت خود را داشت، حمایت کردم؛ باشگاه ما نیز همواره از داوران جوان که امسال چهار بار بازی‌های ما را قضاوت کردند، پشتیبانی لازم را انجام داده و اعتراضی نداشته، اما واقعا تا چه زمانی هیچ حرفی نزنیم؟

 

او عنوان کرد: باشگاه آلومینیوم اعتقاد دارد که باید به داوران فرصت بدهیم ولی وقتی اتفاقات این چند هفته و به ویژه دیدار با استقلال را کنار هم می‌گذاریم، هیچ جای توجیهی نمی‌بینیم تا خودمان را آرام کنیم و حرفی نزنیم. ما باید جوابگوی مردم استان مرکزی و اراک، سهامداران و هیأت مدیره باشگاه باشیم ولی متاسفانه حق ما را خوردند.

 

مدیر تیم آلومینیوم اضافه کرد: از وقتی که بازی با استقلال تمام شده تا این لحظه، در فضای مجازی و حقیقی، مراجعات حضوری و … فقط در حال جواب دادن و آرام کردن تماشاگران ناراحت تیم هستیم. همه از ما می‌خواهند نسبت به داوری اعتراض کنیم، اما واقعا صدای اعتراض ما به جایی می‌رسد؟

 

امیدوار به رفتار داور دیدار استقلال و آلومینیوم اشاره کرد و افزود: در فوتبال هر کسی جایگاه خاص خود را دارد و هیچکس نباید نسبت به دیگری برتری برتری داشته باشد. داوران باید با آرامش کارشان را دنبال کنند ولی وقتی برخورد از بالا به پایین باشد، نگاه جامعه فوتبال و باشگاه‌ها نیز تغییر می‌کند. متاسفانه در دیدار با استقلال نیز چنین مسائلی شاهد بودیم که برخورد خوبی توسط داور با بازیکنان ما صورت نگرفت که امیدوار هستم در دیدارهای آینده این مسائل برطرف شود.