به گزارش “ورزش سه”، مارکا اولین منبعی بود که ماه گذشته خبر از جدی شدن مذاکرات دیوید آلابا با رئال داده بود. ستاره اتریشی پس از به بن بست رسیدن مذاکرات تمدیدش با بایرن و عصبانیت باشگاه مونیخی از این اتفاق، کارش در آلمان تقریبا تمام شده است و در پایان فصل جدایی او قطعی خواهد بود.

مدیران بایرن در هفته های اخیر صراحتا گفته اند که پیشنهاد جدیدی به آلابا ارائه نخواهد شد و او می تواند از ابتدای ژانویه با رئال و هر باشگاهی که دوست دارد وارد مذاکره شود.

 

 

 

 

مقصد بعدی آلابا اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، رئال مادرید است. او بارها پیش از این از تمایلش برای بازی در اسپانیا و خصوصا رئال صحبت کرده بود و حالا به فاصله شش ماه تا اتمام قراردادش با بایرن، به این رویا نزدیک تر از همیشه است.

مارکا امروز تیتر یک خود را به این اتفاق اختصاص داده و نوشته است که پس از هفته ها گفت و گو، آلابا پیشنهاد قرارداد 4 ساله با دستمزدی کمی بیشتر از 10 میلیون یورو خالص در سال رئال را قبول کرده است.

 

 

 

 

باشگاه مادریدی که می داند باشگاه های بزرگ دیگری نیز خواهان جذب آلابا هستند، قصد دارد زودتر کار انتقال او را نهایی کند و به عقیده مارکا اعلام رسمی جذب او زودتر از حد تصورات خواهد بود.

جذب آلابا بدون توجه به ماندن یا جدایی سرخیو راموس است. ستاره اتریشی هم می تواند در پست مدافع چپ بازی کند و هم مدافع میانی و بهترین جانشین برای راموس در زمانی خواهد بود که کاپیتان، رئال را ترک کند.

آلابا با بایرن دو لیگ قهرمانان و 9 بوندسلیگا را فتح کرده است. او 32 گل برای بایرن زده و 49 پاس گل هم داده است.