به گزارش “ورزش سه”، ساعاتی پیش و به صورت رسمی، از مائوریسیو پوچتینو به عنوان سرمربی جدید باشگاه پاریس سن ژرمن رونمایی شد. این مربی 48 ساله و آرژانتینی جایگزین توماس توخل در این تیم شد.

سرمربی سابق تاتنهام امروز بعد از ظهر وارد مقر باشگاه پاریس سن ژرمن شد و قراردادی را تا ژوئن 2022 با این تیم فرانسوی امضا کرد و البته این قرارداد دارای آپشن تمدید برای یک سال دیگر نیز دارد.

پوچتینو در وب سایت رسمی باشگاه گفت: من فوق العاده خوشحالم و افتخار می کنم که به مربی جدید پاری سن ژرمن تبدیل شده ام. من از باشگاه برای اعتمادی که به من داشتند تشکر می کنم. همانطور که می دانید این باشگاه همیشه جایگاه ویژه ای در قلب من داشته است. من خاطرات شگفت انگیزی دارم، خصوصاً از فضای بی نظیر پارک دو پرنس.

او ادامه داد: این تیم پتانسیل خارق العاده ای دارد و من با کادرفنی خود همه تلاش را خواهم کرد تا بهترین نتیجه را در تمام مسابقات کسب کنم تا به تیم ما یک هویت جنگندگی و سیستمی هجومی را بدهم که هواداران پاریسی همیشه آن را دوست داشته اند.

حالا و پس از عقد قرارداد سرمربی سابق تاتنهام با این پاریسی ها، رسانه فوتبال ایتالیا در خبری اعلام کرده است که کریستین اریکسن اولین خرید پوچتینو برای تیمش خواهد بود و سرمربی و بازیکن سابق اسپرز، در پاریس دوباره با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

پروژه حضور کاپیتان تیم ملی دانمارک در جوزپه مه آتزا خیلی زود شکست خورد و کریستین اریکسن هرگز در برنامه های آنتونیو کونته جای نداشت و در اینتر به یک نیمکت نشین محض تبدیل شد و حتی در آخرین دیدار نراتزوری در سال 2020 نیز اریکسن جایی در لیست این تیم نداشت و او نیز به جشن تولد فرزندش در دانمارک پیوست.

پس از تأیید مدیران اینتر و جوزپه ماروتا، اریکسن به طور قطع در نقل و انتقالات ژانویه از اینتر جدا می شود و اکنون گفته می شود پاریس، مقصد بعدی او خواهد بود. اریکسن با هدایت پوچتینو 255 بازی برای تاتنهام انجام داد و 58 گل به ثمر رساند و 75 پاس گل نیز داد.