اتوکد یک نرم افزار 3D CAD است که در سراسر جهان به صورت تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. اتوکد همچنین به عنوان یک برنامه تلفن همراه و یک برنامه تحت وب به نام اتوکد 360 در دسترس است.

پس از دانلود آموزش autocad ، طراحان با استفاده از برنامه های آموزشی اتوکد ، طرح های آموزش 2 بعدی و سه بعدی اتوکد را ایجاد می کنند که به طور گسترده ای در صنعت ساخت و ساخت اتوکد مورد استفاده قرار می گیرد. نمونه هایی از آموزش اتوکد که توسط طراحان استفاده می شود در نهایت بعد از بیشتر آموزش اتوکد در اکثر شرکتهای ساختمانی ، از شرکتهای تولیدی سنتی گرفته تا شرکتهای انرژی ، مورد استفاده قرار می گیرد.

اتوکد طیف وسیعی از دستورات و توابع منحصر به فرد را برای مدل های 3D و 2D ارائه می دهد. درباره مختصات سوم 3D Z. هنگامی که 2D در حال اجرا است ، کاربر فقط شیفت های X و Y را کنترل می کند و بیشتر اوقات از مختصات استفاده نمی شود. هنگام کار با 3D ، کاربر از همه مختصات برای سهولت کار خود استفاده می کند.

چرا به آموزش اتوکد سه بعدی نیاز دارم؟
امروزه فناوری به ما این امکان را داده است که تخیلات خود را کمی واقع بینانه تر کنیم و این کار را می توان با کمک مدل سازی سه بعدی ، چاپ ، نمایش و … انجام داد. انواع بسیاری وجود دارد که گفتن آن دشوار است. برخی از نرم افزارها نرم افزار رایگان و برخی دیگر گران هستند. با هر بروزرسانی و کشف جدید ، مردم با فناوری آشنا می شوند که به آنها امکان می دهد طرح های زنده ایجاد و ایجاد کنند. نیاز به 3D بخش مهمی از دنیای طراحی است. بدون آن ، طراحی مانند طراحی است. علاوه بر این ، 3D برای همه طراحان داخلی ، معماران ، هر ساختمان ، دفتر یا فضای داخلی و همچنین مبلمان ، دیوارها ، نمایشگاه ها و موارد دیگر طراحی شده است.

مدل سازی سه بعدی

به فرآیند ایجاد نمایش ریاضی هر سطح از یک شی 3D سه بعدی با استفاده از نرم افزار خاص ، مدل سازی سه بعدی گفته می شود. یک مدل سه بعدی حتی می تواند به عنوان یک تصویر دو بعدی از طریق فرایند پردازش سه بعدی نشان داده شود. کاربر همچنین می تواند با استفاده از چاپگرهای سه بعدی مدل های سه بعدی فیزیکی ایجاد کند. نرم افزارهای زیادی برای ایجاد مدل های سه بعدی مانند اتوکد ، MAX ، MAYA و بسیاری دیگر استفاده می شوند.

مدل های سه بعدی نیز در بین سازندگان بازی بسیار مورد تقاضا هستند. برخی از بازی های رایانه ای از تصاویر نمایش داده شده 3D به نام sprites استفاده می کنند. این به طراح کمک می کند تا مدل را از همه جهات ببیند و آنها می توانند مطمئن شوند که شی created ایجاد شده مانند اصل است. در حال حاضر ، مدل های سه بعدی نیز توسط صنعت فیلم استفاده می شود و از آنها به عنوان اشیایی برای تصاویر متحرک و واقعی استفاده می شود. همچنین ، از آنجا که بسیاری از VFX ها در مدل های 3D در صنعت فیلم و بازی استفاده می شوند ، پردازش و جلوه ها اغلب استفاده می شوند. صنعت پزشکی همچنین از مدل های سه بعدی اندام استفاده می کند.

برخی از مزایای مدل سازی 3D عبارتند از: –

با استفاده از مدل های سه بعدی ، کاربران می توانند طراحی چشمگیر تری داشته باشند و حتی می توانند تصاویر مجازی پروژه های خود را مشاهده کنند.
یک مدل سه بعدی معماری بسیار جالبتر و واقع بینانه تر از یک مدل دو بعدی است.
تجربه ارائه شده توسط یک مدل سه بعدی برای کاربر بسیار جذاب تر و رضایت بخش تر از مشاهده یک نقاشی دو بعدی است. کاربر می تواند تأثیر تمام تغییرات کوچک و بزرگ ایجاد شده در مدل سه بعدی را ببیند. همچنین به اتمام بهتر طراحی ها ، بدون اتلاف وقت و هزینه کمک می کند.
مدل های سه بعدی در هنگام ایجاد و سپس تغییر فضای داخلی 3D و همچنین نمای بیرونی بنا به نیاز و انتخابشان ، یک مزیت شگفت انگیز برای طراحان داخلی است.
در طراحی سه بعدی کاربر از ابعاد فیزیکی اشیا و فاصله آنها نسبت به سایر اشیا in در طرح کلی آگاه است. این ویژگی به اندازه و اندازه اشیا کمک زیادی می کند تا اشیا را ببینیم و تغییر اندازه دهیم.
برای بهترین نتیجه ، هنرمندانی وجود دارند که از مخلوطی از مدل سازی سه بعدی و به دنبال آن ویرایش تصاویر جهت داده شده با استفاده از یک کامپیوتر دو بعدی از مدل سه بعدی استفاده می کنند.
هدایت دستورات سه بعدی در اتوکد
بیایید دستورات بالا را به شرح زیر در نظر بگیریم:

اطراف
مکان: رسم> مدل سازی> چرخش

این دستور 3D اتوکد با چرخاندن یک جسم دو بعدی در اطراف یک محور حالت جامد سه بعدی ایجاد می کند.
شستشو
مکان: نقاشی> مدل سازی> اکسترود

این دستور AutoCAD 3D Extrude به کاربر اجازه می دهد تا با اکسترود نمودن چهره های دو بعدی در امتداد یک خط یا مسیر ، یک شی سه بعدی ایجاد کند. به عنوان مثال ، می توان با انتخاب یک دایره دو بعدی و استخراج آن بهمراه یک استوانه ، ایجاد کرد.

جارو کردن
مکان: رنگ> مدل سازی> جارو کردن

این دستور به کاربر کمک می کند تا اشیا two دو بعدی را بدون اینکه از ابتدای مسیر قائم به صورت دو بعدی قرار بگیرد ، استخراج کند.

اتحاد. اتصال
مکان: تغییر> ویرایش جامد> ادغام

این دستور 3D اتوکد به کاربر اجازه می دهد تا دو شی two قابل تبدیل را در یک شی ترکیب کند.

تفریق کردن
مکان: تغییر> ویرایش جامدات> تفریق

این مصوبه مغایر با دستور اتحادیه است. این دستور زمانی کار می کند که یک منطقه مشترک در هر دو شی وجود داشته باشد. سپس این دستور شی A را از شی B کم می کند.

تلاقی کردن
مکان: تغییر> ویرایش جامد> تقاطع

با استفاده از این دستور AutoCAD 3D ، ناحیه مشترک بین هر دو شی در کاربر باقی می ماند.

ابزار نقاشی سه بعدی
اتوکد در درجه اول برای ایجاد طرح های دو بعدی استفاده می شود. در حالی که امکان ایجاد اشیا 3D سه بعدی وجود دارد ، اتوکد در اطراف یک رابط مبتنی بر طرح مسطح ساخته شده است. طیف گسترده ای از اشیا 3D سه بعدی از پیش تعیین شده در اتوکد وجود دارد. این اشیا are استوانه ، توپ و گوه و بسیاری دیگر هستند. اما سپس کاربران از اشیا two دو بعدی استفاده می کنند و متناسب با آنها با استفاده از دستورات 3D آنها را اصلاح می کنند. بنابراین ، دستورات AutoCAD 3D مانند Extrude ، Sweep ، Revolve ، Union توسط کاربران استفاده می شود.

همچنین اگر کاربر روی مدل های سه بعدی کار می کند ، کاربر باید از اهمیت ویژگی Viewport آگاه باشد. دستور viewport به کاربر امکان می دهد تا ناحیه طراحی را به پنجره های مختلف تقسیم کند تا چندین نمای از مدل را نمایش دهد. اینها شامل نمای بالا ، جلو ، چپ / راست جسم است. این ویژگی برای کاربر بسیار مفید است و به او کمک می کند تا از جنبه های مختلف به مدل نگاه کند.