کد خبر: 1729381/50

زمان: 12:54  
1399/10/15

بازدید: 6,109

به عنوان کاپیتان سابق آرسنال، میکل آرتتا مربی این تیم بهتر از همه می‌داند که برای بستن بازوبند توپچی‌ها بر بازو، چه ویژگی‌هایی لازم است و او معتقد است که تیرنی بهترین کاندیدا برای کاپیتانی است.

به گزارش “ورزش سه”، تیرنی که با مبلغ 24 میلیون یورو در تابستان 2019 از سلتیک به آرسنال آمد، در ابتدا نتوانست به سرعت خود را با تیم جدید وفق دهد. او تا بهار سال 2020 تنها در 11 بازی برای توپچی‌ها به میدان رفت. جدای از تلاش برای جا افتادن در موقعیت جدید، تیرنی از مصدومیت لگن و شانه نیز رنج می‌برد.

 

 

 

اما این بازیکن 23 ساله از آن زمان تاکنون بسیار پیشرفت کرده و با نمایش چشمگیرش در برد روز شنبه‌ی آرسنال برابر وست‌ برومویچ، آرتتا فاش کرد که انتظار دارد تیرنی به زودی میراث‌دار بازوبندی شود که توسط فرانک مک‌لینتوک، تونی آدامز، پاتریک ویه‌را و همچنین خود میکل آرتتا به بازو بسته شده است.

 

 

پیر امریک اوبامیانگ هم‌اکنون کاپیتان آرسنال است اما این بازیکن 31 ساله، هشت سال بزرگ‌تر از تیرنی است و این فرصت بسیار خوبی برای تیرنی است که پس از پایان کار اوبامیانگ در آرسنال، جانشین او شود.

 

 

میکل آرتتا در باره کاپیتانی کیه‌ران تیرنی در آرسنال گفت: “او احترام و تحسین تک‌تک کارکنان و بازیکنان آرسنال را دارد و می‌تواند کاپیتان این تیم شود. او پسری بسیار خجالتی است اما نشان‌دهنده تمام ارزش‌هایی است که ما می‌خواهیم القا کنیم و در DNA این باشگاه وجود دارد.

 

 

تیرنی بسیار فروتن است. او به آرسنال آمد و مدتی طول کشید تا سازگار شود. واقعا مصدومیت بدی داشت و از خانه دور بود اما یک رهبر طبیعی است. می‌بینید که در زمین چطور رفتار می‌کند و وقتی صحبت می‌کند، حرف‌های درست را می‌زند. او دقیقاً همان چیزی است که ما به دنبال آن هستیم و من از حضورش در تیم بسیار خوشحالم.”